Lahve na propan-butan

Jedním z hlavních sortimentů naší společnosti jsou již přes 30 let propan-butanové lahve. Od počátku klademe maximální důraz na bezpečnost a správnost plnění lahví. U nás najdete lety osvědčené ocelové lahve i nejmodernější v ČR vyráběné kompozitní lahve.

V současné době společnost KRALUPOL a.s. provozuje 1 000 prodejních míst po celé České republice.

Najděte si nejbližší prodejní místo propan-butan lahví

Skladové zásoby doporučujeme ověřit telefonicky přímo na prodejním místě 

Filter by

Chcete se stát prodejcem lahví?

Stále hledáme obchodní partnery pro prodej lahví po celém území České republiky. Nabízíme možnost přidruženého obchodu k vašemu stávajícímu bez nutností investic. Pro další informace kontaktujte naší infolinku, případně vyplňte poptávku níže.

Typy lahví

Toto řešení představuje výhodnou alternativu pro ty, kteří touží po energetické nezávislosti na zemním plynu či drahé elektřině. Propan lze využít na vytápění, vaření a ohřev vody.

pb lahve jsou vhodné pro grilování

Informace o lahvích PB

Jak již název napovídá, je tato lahev určená především pro svoji váhu k užití v karavanu či kempování, ale stále víc je tato lahev používaná v celé škále užití PB lahví.

Lahev obsahuje 10 kg propanu a je vyráběna v ČR.

Více podrobností o lahvi karavan kompozit 10kg najdete zde.

pb lahev 10 kg karavan kompozit

Modrá bomba – název, pod kterým byla lahev s obsahem 5 kg naší společností uvedena na trh, zaujal stejně jako možnosti jejího užití a všestrannost. Lahev se stala plnou náhradou tam, kde se standardní 10 kg ocelová lahev velikostí nevejde.

pb lahev 5 kg modrá bomba

2 kg, 10 kg a 33 kg lahve plněné směsí propan-butanu jsou nejvíce a nejdéle používané lahve v České republice. 2 kg lahve jsou používané jako malý mobilní zdroj plynu. 10 kg lahev je nejvíce rozšířená ocelová lahev v ČR. 33 kg lahev je určená hlavně díky množství dodaného plynu v lahvi pro technologie se střední potřebou plynu či jako provizorní zdroj energie nebo pro mobilní zařízení ve špatně dostupných místech.

Naše firma nabízí i možnost pronájmu stanice lasta, která dokáže tyto lahve i spojovat.

Při větší potřebě odparu či větší tepelné náročnosti je další možností použít lahve plněné topným propanem. 10 kg ocelová lahev plněná 11 kg topného propanu a 33 kg ocelová lahev plněná 33 kg topného propanu.

ocelová topná pb lahev 2 kg nebo 10 kg nebo 33 kg najde využití v provozovnách

Nejmladší ze skupiny lahví dodávaných naší společností. Jedná se o již léty vyzkoušenou kompozitní lahev pro pohon VZV doplněnou o ventil, který umožňuje bezpečné a rychlé připojení lahve pomocí adaptéru, kterým se nechá jednoduše dovybavit většina zařízení poháněných standardní VZV lahví. Více podrobností o click kompozit PB lahvi zde.

Moderní lahev vyrobená z lehkých materiálů opatřená pojistným ventilem s důrazem na maximální bezpečnost a nízkou váhu. Tato lahev získává v ČR na velké oblibě hlavně pro rozrůstající se potřebu snižování váhového zatížení zaměstnanců při výměně lahve. Lahev je určená pouze pro pohon VZV. 

V současné době nejvíce zákazníků používá jako pohonné lahve ocelovou odlehčenou lahev Antikorozní VZV s náplní 11 kg.

Rozměry lahve a její obsah zůstávají totožné jako u klasické lahve. Je vyrobená z kvalitní oceli, avšak oproti klasické lahvi je její hmotnost zredukována o 20 %. Je maximálně bezpečná a zcela určitě si najde uplatnění i ve velmi náročných provozech.

antikorozní propanbutanová láhev je velmi populární

Nenašli jste svou lahev nebo využití?

Připravujeme i dodávky a řešení zcela na míru vašim potřebám.

propan butan lahev najde využití v každé domácnosti

Ať už potřebujete kvalitně a bezpečně naplnit propan-butanovou lahev, kterou již dlouhá léta používáte a nebo sháníte lahev pro svůj nový spotřebič, jste na správném místě. Máme pro vás nejmenší 2 kg PB lahev i větší lahev propan-butan o hmotnosti 10 kg a i další možnosti. Máte jasno s výběrem?

Na některých místech si lze lahve zapůjčit na základě zálohových listů. Zaplatíte za lahev zálohu a užíváte si lahev bez další poplatků, nájmů, amortizací a až jí nebudete potřebovat, vrátíte jí se zálohovým listem a dostanete plnou zálohu zpět. Pokud si lahev zapůjčíte od nás, můžete lahev měnit za naplněnou po celé České republice.

Na našich prodejních místech najdete lahve naplněné dle platných norem opatřených vždy plombou. Vždy dbáme na bezpečnost a kvalitu.

Lahve pro pohodové kempování a bezstarostné vaření

plynová lahev 10kg je vhodná pro kempování a do vašich obytných vozů

Lahev je pro svou hmotnost určená především k užití v karavanech a obytných vozech. Své využití však najde i při domácím grilování. Obsahuje 10 kg topného propanu a je vyráběna v České republice. Lahev vyniká novou odlehčenou konstrukcí, čímž překonává nevýhody tradičních ocelových lahví.

Vlastnosti lahví:

• Jednoduché stohování, dostupnost po celé ČR.
• Opatřeny bezpečnostním ventilem, smršťovací fólií či zdrhovací plombou, což zaručuje bezpečné použití a bezproblémový provoz.
• Hmotnost prázdné propanové lahve pouhých 5.5 kg.
• Antistatické provedení a snadná omyvatelnost.
• Připojení G.12 jako u moderních evropských lahví, těsnění spoje je součástí lahve.

ocelová pb lahev 5 kg je velmi všestranná

Tzv. modrá bomba, kterou jsme uvedli na trh, ihned zaujala svou všestranností. Tradiční ocelová propanová bomba s obsahem 5 kg se stala plnou náhradou tam, kde se standardní 10 kilogramová lahev nevejde. Tím doplnila díru na trhu, kdy vznikla poptávka po menších a kompaktnějších lahvích.


Vlastnosti lahví:

• Snadno přenositelná a skladovatelná.
• Kompaktní, avšak s dostatečným obsahem propanu.
• V naší prodejní síti se jedná o třetí nejrozšířenější obal a stále aktivně rozšiřujeme jeho dostupnost.
• Připojitelná pomocí regulační sady, která je standardem pro 10 kilogramové PB lahve.

Najděte své nejbližší prodejní místo

Prohlédněte si naši pravidelně aktualizovanou mapu a najděte prodejní místo nejblíže vašemu domovu.
Máme největší pokrytí prodejních míst po celé České republice.

Již 30 let dodáváme propan-butanové lahve firmám do různých průmyslových odvětví. Tradiční ocelové lahve i moderní kompozity a náplně připravujeme tak, aby odpovídaly vašim potřebám. Pro dotazy nebo objednávku kontaktujte naše obchodní zástupce.

Výhody pohonných lahví

Pohonné lahve slouží jako ideální palivo pro vysokozdvižné vozíky a další užitková vozidla jako např. rolba na led. Přináší vysoký a plynulý výkon motoru, nižší spotřebu paliva a delší lhůtu mezi výměnami lahví. Díky tomu získáváte maximální využitelnost a finanční úsporu v provozu. K lahvím poskytujeme garanci kvality a dlouhou dobu provozu VZV bez neplánovaného servisu, čištění palivové soustavy a bezproblémovou startovatelnost.

pb lahve jsou využívané i ve firmách

Spolehlivé lahve pro pohon vašich VZV

Nejmladší 10 kilogramové lahve z naší nabídky jsou léty prověřené kompozitní lahve pro pohon VZV doplněné o ventil. Ten zaručuje bezpečné a rychlé připojení lahve pomocí adaptéru. Tím lze snadno vybavit většinu zařízení poháněných standardními VZV lahvemi.

Vlastnosti lahví:

• Modrá barva s výraznými žlutými držadly.
• Nízká hmotnost prázdné lahve 5.2 kg.
• Opatřeny bezpečnostním ventilem.
• Praktické připojení skrze click ventil a zrychlení výměny lahve.
• Minimalizováno zavzdušňování přípojné hadice.
• Ventilem lze dovybavit jakýkoliv vysokozdvižný vozík.
• Snadno stohovatelné.
• Pozor na záměnu s topnými lahvemi. Mohlo by dojít k poškození VZV.

plynová lahev 10kg click kompozit pro VZV

Tradiční lahve pro VZV s obsahem 10 kilogramů pohonného propanu poznáte podle modré barvy a výrazného označení pro pohon VZV.

Vlastnosti lahví:

• Ventil opatřen bezpečnostní pojistkou.
• Nízká hmotnost prázdné lahve 5,4 kg.
• Snadno stohovatelné.
• Pozor na záměnu s topnými lahvemi. Mohlo by dojít k poškození VZV.

naše propan butan 10 kg lahev pro VZV je velmi oblíbená

Nejoblíbenější a nejvíce používaná varianta pro pohon VZV v České republice jsou antikorozní ocelové pohonné lahve s 11 kilogramovou náplní propanu. Jsou odlehčené a jejich hmotnost je zredukována o 20 %. Své uplatnění nachází ve velmi náročných provozech, protože vynikají vysokou odolností, čímž jsou vhodnější i do hrubších provozů.

Vlastnosti lahví:

• Lahve jsou modré s výrazným oranžovým označením límce a nástřikem určení pro pohon VZV.
• Rozměry i obsah zůstávají totožné jako u klasické PB lahve.
• Jsou podrobovány důkladným kontrolám a měněny v závislosti na stáří lahve.
• Jsou stohovatelné a mají o 20 % nižší hmotnost.
• Pozor na záměnu s topnými lahvemi. Mohlo by dojít k poškození VZV.
• Jsou určené i do těžkého průmyslu pro svoji pevnost.

antikorozní propan butan lahev pro VZV jsou aktuálně neojoblíbenější

Nenašli jste lahev či náplň, která by odpovídala vašim požadavkům? Dodáváme i lahve připravené na míru vašim potřebám. Kontaktujte našeho obchodního zástupce. Zodpoví všechny dotazy, pomůže s výběrem a zajistí objednávku.

Pošlete nám poptávku