Home Titulní strana

Čerpací stanice LPG

Čerpací stanice LPG, Autoplyn

Ať už se chystáte na cesty nebo řešíte, kde natankovat, využijte naši mapu. Pravidelně ji aktualizujeme, takže máte neustálý přehled, kde leží nejbližší LPG stanice. Tak neztrácejte čas a najděte si nejbližší tankování.

Vaše nejbližší čerpací stanice LPG Kralupol a.s. je přímo tady

Filter by

Pohon vozidla na LPG přináší řadu výhod

Oproti benzínu ušetříte

I když se cena benzínu stále mění, dá se obecně říci, že cena za LPG je polovina ceny benzínu.

O nic se nestaráte, vše funguje v autě automaticky

V autě máte dvě nádrže. Jak LPG, tak benzín. Když dojde LPG, nic nepoznáte, auto se i za jízdy přepne na benzín a jedete dál. Jenom na kontrolce vidíte, že bude třeba dotankovat LPG.

Natankujete jako na klasické benzince

Přijedete na pumpu. Připojíte hadici do nádrže. Natankujete. Téměř stejně jako u klasického benzínu.

Dnes to zvládne každý a kdyby ne, obsluha čerpací stanice vám ráda pomůže.

tankování lpg je díky Kralupol , a.s. velmi dostupné

Jezdíte a tankujete po celé Evropě

LPG je nejrozšířenějším alternativním palivem v Evropě. S více než 15 miliony vozidly, která již jezdí na LPG a 46 000 čerpacími stanicemi, nabízí LPG evropským řidičům ekologickou alternativu ke konvenčním palivům.

A mnoho dalšího

• Umožnuje přestavbu starších vozidel.
• Zachová výkon vozidla.
• Prodlužuje dojezd vozidla.
• Splňuje všechna hlediska bezpečného provozu.

ekologická budoucnost lpg předurčuje k dalšími rozšíření

Nízké emise pevných částic a NOx

Autoplyn zlepšuje kvalitu ovzduší, protože jeho spalováním v motoru vozidla nevznikají téměř žádné emise znečišťujících částic ani emise oxidu dusíku.

Méně emisí CO2 až o 23%

LPG snižuje emise CO2 ve srovnání s benzínem o 21 % a s naftou dokonce o 23 %. Tím výrazně eliminuje ekologickou stopu, kterou po sobě svými cestami autem zanecháte.

BioLPG – příprava na budoucnost

Nedávno se začalo distribuovat BioLPG. Toto obnovitelné palivo dokáže snížit emise CO2 až o 90 % ve srovnání se současným LPG. Obnovitelné LPG lze smíchat s konvenčním LPG nebo jej plně nahradit bez dopadu na provoz motoru. Tedy žádná omezení při tankování.

Pro jaká vozidla se autoplyn hodí?

LPG jednoduše nainstalujete na jakýkoli benzínový motor, a to včetně motorů FSI. Plynovou nádrž vám namontují do prohlubně pro rezervní kolo. Tím se ušetří spousta místa a vy nepřijdete o úložný prostor v kufru. Přejitím na plyn se nevzdáváte benzínu, ale naopak si zachováte výhody obojího.

Vozidlo na LPG je stále schopné provozu na benzín. Přepnutí na jiné palivo probíhá stisknutím tlačítka nebo plně automaticky i za jízdy.

Jak je to s velikostí nádrže?

Jak velkou nádrž dostanete záleží na dostupném prostoru. Obvykle však získáte objem od 30 do 80 litrů. Jak daleko dojedete závisí na vašem stylu jízdy. Dojezd se proto pohybuje od 400 do 700 kilometrů. Protože vám však stále zůstává druhá nádrž s benzínem, pohodlně dojedete třeba z Berlína až do Říma, což je celých 1 500 kilometrů.

Je tankování LPG bezpečné?

Pokud jde o bezpečnost, nemáte se čeho bát. Každá nádrž splňuje nejpřísnější požadavky a vyrábí se z oceli o tloušťce 3,5 mm. Také obsahuje pojistný ventil, který hlídá překročení tlaku. LPG je navíc kapalný již pod nízkým tlakem (5-8 bar).

A protože při čerpání plynu vzniká uzavřený okruh mezi nádrží auta a čerpacím zařízením, žádný plyn neuniká. Zajímavé je, že tankování LPG je bezpečnější než tankování benzinu, protože nikdy nepřelijete nádrž.

Můžete si LPG natankovat sami?

Ano, LPG si jednoduše natankujete sami, a nepotřebujete k tomu žádné zvláštní osvědčení nebo povolení.

Kolik je v ČR čerpacích stanic?

V současné době je v ČR okolo 800 čerpacích stanic LPG a jejich počet dále roste.

Už jezdíte na LPG a potřebujete doplnit nádrž?

KONTAKTY

Západní region

Vladimír Kálal
+420 602 162 012
v.kalal@kralupol.cz

Východní region

Ivo Procházka
+420 724 163 297
i.prochazka@kralupol.cz